13.03.2021

7 лайфхаків Андрія Саука з тренінгу «Лайфхаки Голосу: Використання інструментів міської політики»

Отже, 7 лайфхаків від Андрія Саука, очільника фракції «Голос» у Броварській міській раді з тренінгу «Лайфхаки Голосу: Використання інструментів міської політики»

 1. Зазвичай люди, які працюють в органах влади — свідомо затягують із відповідями громадянам. Вони свідомо мовчать 30 днів, аби потім ще продовжувати цей термін на невизначений час. І тут треба підключати депутата. Депутату зобов’язані надати відповідь у термін 10 днів. Тому я кажу громадянам, які приходять до мене: робіть письмовий запит. Я його підсилю своїм зверненням — і чиновник після цього пакету уже не матиме змоги втекти від відповіді.

 2. Я також часто користуюсь можливістю запиту на інформацію. Оскільки це зазвичай 5 днів.

 3. Якщо Вас десь не пускають — у Вас є право на невідкладний прийом. У цьому може допомогти Ваш депутат. Чиновник може влаштувати квест-«хованку», але тут треба пам’ятати, що йому все одно треба вийти із кабінету. Зазвичай я беру із собою книжку — чекаю і читаю)

 4. Не існує «бюджетних» коштів. Є кошти платників податків. Не бійтесь про це нагадувати опонентам.

 5. Або Ви закладаєте порядок денний, або це роблять інші. Чиновники зацікавлені аби новенькі депутати не вчили регламент і просто тиснули кнопки за їх порядок денний.

 6. Найпростіше готувати позитивні проєкти рішення, від яких не зістрибнуть Ваші опоненти. На цьому можна відточувати свої навички депутата.

 7. Мене дивує, коли більшість депутатів хочуть бути членами або бюджетної, або земельної комісії. Вони носять рекомендаційний характер. Навіть, якщо ви не член цієї комісії — Ви можете приходити на «модну» комісію й отримувати повну інформацію про те, що так ухвалюють і яку інформацію, важливу для суспільства тримають у кабінетах.