17.02.2021

Будівництво яхт-клубу на столичних Осокорках перевірять на предмет законності за вимогою Григорія Маленка

Будівництво яхт-клубу на столичних Осокорках перевірять на предмет законності — повідомляють в КиевВласть.

Григорій Маленко — голова фракції Голос в КМР та заступник голови комісії з питань архітектури, звернувся до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) та Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю м. Києва (структура КМДА) з вимогою перевірити законність будівельних робіт по проспекту Бажана, 151. Подібне звернення депутат направив також до Держекоінспекції.

Будівлі зведені на ділянці площею 0,3594 га, який Київрада ще в 2003 році передала ТОВ "Сканер-Центр" для будівництва яхт-клубу з елінгами й майданчиками для катерів і човнів. Жителі Дарницького району Києва забили тривогу і просять перевірити законність будівництва.

 У 2013-2014 роках прокуратура намагалася через суди відібрати у "Сканер-Центру" землю, у 2018-2020 роках розслідувалося кримінальне виробництво за підозрою посадових осіб ДАБІ в неправомірній видачі цього ТОВ дозволу на будівельні роботи. На сьогодні цього дозволу у вільному доступі немає, але зафіксовано факт внесення в нього змін.

За інформацією депутата, в цьому місці — між проїзною частиною проспекту Бажана і берегом затоки річки Дніпро (який іноді називають озеро Сінятін) — вже побудовано кілька поруч розташованих будинків висотою від 6-ти до 9-ти поверхів. І місцеві жителі стурбовані такою забудовою прибережної зони.

Важливим фактом, на думку Маленко, є і те, що озеро Сінятін не має виходу по воді в Дніпро — йому перешкоджає міст. Депутат вважає, що з цієї причини доцільність самої ідеї будівництва в даному місці яхт-клубу викликає сумніви.

Статтю можна прочитати за посиланням 👉 https://bit.ly/3qvfQUe