13.02.2020

Фандрейзинг, нові обличчя і гречка: як «Голос» готується до місцевих виборів

12 лютого команда «Голосу» провела в Києві всеукраїнську партконференцію, де проаналізувала діяльність своїх осередків по країні та визначила засади, з якими планує йти на місцеві вибори. Керівники регіональних філій поспілкувалися з народними депутатами та лідером партії Святославом Вакарчуком. І разом взялися до перетворення маленької партії на велику політичну потугу.Фактично нині починається відлік часу до виборів. Цей піврічний відрізок партія планує використати для посилення осередків на місцях, залучення коштів на розвиток, напрацювання програм якісних змін для кожного регіону.


На думку лідера партії «Голос» у цих виборах важливо робити ставку на конкретних людей та довіру громад до них, а також цінностях і принципах, з якими вони йдуть у політику. На жаль, більшість українських політсил окрім заявки на нові обличчя, за цими деклараціями нічого не пропонують виборцю. «З тими принципами, на яких ми стоїмо, не можна просто вийти на трибуну і сказати: «Кінець епохи бідності!», – і за вас будуть голосувати. Це пусті слова. Ці принципи на ковбасу не намастиш. Але це правда лише в короткостроковій перспективі. В середньо- і довгостроковій – якраз і намастиш. В них вся ідея! Тому що, якщо ми не збудуємо країну з правилам та інституціями, нас в кращому разі чекає ходіння по колу деяких, не дуже успішних, латиноамериканських країн», – наголосив Святослав Вакарчук.Відтак, залежно від регіону, партія планує розвивати не лише свій політичний бренд, а й підтримувати людей-брендів на місцях.


А от лідер одеського осередку Микола Вікнянський переконує, що для кращої мотивації виборців варто використовувати… гречку. І це суто одеське політичне ноу-хау!Команда «Голос» хоче тут не засівати гречкою округ, як вже роблять місцеві олігархи зі старих політсил, а приймати мішечки з гречкою від виборців. «Щоб у людей була мотивація голосувати за нас, аби їхня гречка не пропала. Проросла і дала новий врожай», - пояснив Микола Вікнянський.Таким чином сьогодні кожен осередок «Голосу» занурився у процес фандрейзингу або пошуку грошей на партійну діяльність з відкритих і прозорих джерел. Подібна фінансова стратегія дозволяє будувати партію нового типу, сильну і незалежну від великого бізнесу та олігархів, а не ставати їх маріонетками.Народний депутат та лідер київської команди Кіра Рудик звернула увага, що сьогодні партія переживає трансформацію. Адже кожен її член воліє бути не політиком, а державним діячем. Тобто особистістю, що має конкретні пропозиції та дієві рецепти вирішення проблем в державі, а не лише констатує поточну політичну ситуацію.Вона розповіла, що партія вже визначила для себе пріоритети змін в медицині, освіті, розвиткові міст, ЖКГ, екології та транспорті.