25.03.2020

Карантин – час допомоги літнім людям!

Карантин та інші обмежувальні заходи як протидія поширенню коронавірусу необхідні для захисту людей, які знаходять у найбільших групах ризику. У першу чергу – це літні люди. У період карантину їм варто залишатися вдома. Але допомогти їм із закупкою продуктів, необхідних медикаментів може кожен:

1. Налагодити контакт і визначити їхні потреби. Зателефонуйте до рідних, знайомих чи сусідів-пенсіонерів, розпитайте про її потреби на найближчий час. Надрукуйте листівку http://bit.ly/2vtsnk1 та наклейте її у під’їзді, на вході до будинку чи дворі. Хто потребуватиме допомоги – знатиме до кого можна звернутися.2. Спілкуватися та пояснювати: це допоможе зменшити паніку та зрозуміти їм прості правила безпеки:

● потрібно обмежити спілкування із сусідами (вірус передається контактно);
● не потрібно провідувати онуків, дітей чи знайомих (краще зателефонувати їм);
● не варто ходити у банк, щоб оплатити комунальні платежі (держава дала відстрочку);
● не варто ходити в аптеку за ліками чи в гастроном – попросіть дітей чи онуків організувати доставку.

3. Організувати дистанційну допомогу. Старші люди часто не вміють користуватися Інтернетом та мобільними додатками. Тому подбайте, щоб ваші дідусь чи бабуся могли отримати всі сервіси дистанційно, не виходячи з дому. Замовте їм доставку продуктів, води та ліків, мила, захисних масок та антисептиків, речей першої необхідності. Самостійно вигуляйте домашніх тварин.

Партія «Голос» запустила ініціативу #ДіємоРазом: об’єднуємо українських підприємців та благодійників, які хочуть та можуть допомогти.
Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук вже виділив 1 мільйон гривень на обладнання для лікарень Львівщини та Одещини. Голова партії «Голос» Кіра Рудик ініціювала проект, учасники якого допомагають підвозити медиків в лікарні.
У Львові осередок «Голосу» та команда Ярослава Рущишина заснували Громадський штаб «Діємо разом».  
 
Долучайтеся і ви до ініціативи #ДіємоРазом!