12.03.2020

Карантин у Києві: половинчасті заходи, замість повноцінної превентивної роботи

Міська влада ухвалила рішення закрити Київ на карантин з 12 березня до 1 квітня 2020 року згідно з планом протиепідемічних заходів щодо поширення коронавірусу. Закриваються дитячі садки, школи, університети, припиняється робота музеїв, театрів, розважальних зон у великих ТРЦ. Скасуються усі масові – більше 60 осіб – та спортивні заходи.


Столична влада повинна використовувати усі можливі інструменти для зменшення контактів містян та ввести у дію повноцінні заходи у превентивній роботі щодо поширення коронавірусу. Натомість міська влада запропонувала малоефективні засоби, які жодним чином не впливають на роботу вокзалів та автостанцій, метро та наземного громадського транспорту, яким щодня користуються містяни. Лише київська підземка щодня перевозить близько 1,5 млн пасажирів без жодних перевірок та додаткових заходів безпеки. 


У столиці не створили для потенційних хворих спеціалізовані закриті медзаклади із системами штучної вентиляції легень та засобами контролю газового складу крові, як, наприклад, у Китаї, Італії та Ізраїлі.


У Києві станом на сьогодні офіційно не зареєстрували жодного випадку захворювання на коронавірус. 12 березня в Україну приїздить експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я для підтвердження наявності вірусу в українця, якому попередньо діагностували коронавірус.


Партія «Голос» закликає громадян дотримуватися особистої гігієни, не панікувати і максимально поширювати офіційну інформацію про коронавірус.