15.03.2021

Про булінг у школах Києва — Григорій Маленко

Про булінг у школах Києва — Григорій Маленко

«Після серії резонансних випадків із булінгом в школах та самогубствами українських тінейджерів за останні кілька місяців Григорій Маленко вирішив поцікавитись у Нацполіції щодо відповідної офіційної статистики. 

Згідно з даними Нацполу, за весь 2020-й рік в кількамільйонному Києві зареєстровано аж… 9 випадків булінгу. Понад те, поліція із задоволенням перекинула відповідальність на Офіс генпрокурора. Мовляв, кримінальну статистику у нас веде прокуратура, тому всі питання до неї. Та й взагалі, зазначила, цитую: «… узагальнення відомостей (статистичних даних) про факти самогубств, спроб самогубств, учинених неповнолітніми, зачепінгу та формування на їх підставі статистичної звітності в Національній поліції не здійснюється». Тобто, простіше кажучи, ніхто не рахує кількість випадків, коли українські діти через цькування намагаються себе вбити.

Але ж від цього бюрократичного пінг-понгу величезна проблема нікуди не дівається. Українські та київські підлітки, особливо в умовах постійних карантинних обмежень, коли вони закриті місяцями вдома, без можливості вести нормальний спосіб життя, сходять з розуму. І тому стають такими легкими жертвами усілякого цькування та деструктивних груп в соцмережах. Це не кажучи вже про те, що підлітки в принципі є дуже вразливою категорією. І постійний контроль процесів з ними має бути однією з головних задач держави. Ну, якщо вона хоч трохи думає про майбутнє, звичайно.

Ми у партії Голос прекрасно розуміємо важливість цієї теми. Бо що може бути важливішим за майбутнє наших дітей, як би це банально для когось не звучало? Протидія булінгу, який в такому віці легко може призвести до незворотних наслідків, має бути однією з головних цілей як освітян, так і правоохоронців. Адже поки ми зволікаємо, кожен день новий український підліток втрачає, в кращому випадку психічне здоров’я, а в гіршому – життя.

Тому, по-перше, закликаю всіх батьків зараз бути дуже уважними. Повторюся, пандемія вносить дуже негативний емоційно-психологічний фон в наше життя. До якого підлітки є особливо вразливими. Слідкуйте, будь ласка, за своїми дітьми зараз особливо уважно. Бо у чималої кількості батьків накопичилася втома – мовляв, оце сидить вдома і тільки під ногами вештається. Та й що за нього/неї хвилюватися – вдома ж сидить, постійно ніби перед очима, що з ним може статися?

Як виявляється, дуже навіть може. Навіть коли дитина ніби просто сидить у сусідній кімнаті. Соцмережі – в поміч, що називається.

А по-друге, хочу повідомити, що ми з колегою по фракції, головою комісії КМР з питань освіти і науки, сім’ї, молоді та спорту Вадимом Васильчуком та експертом з ювенальної юстиції Ігорем Бурановим розробляємо і скоро представимо на розгляд пілотний проєкт щодо протидії булінгу у школах Києва».