13.01.2020

У сквері ім. В. Чкалова теж попиляли старовинні ліхтарі

Тотальне свавілля комунальних служб у ставленні до київської історії зачепило і сквер ім. В. Чкалова по вулиці О.Гончара у середмісті Києва. Тут, як і в Маріїнському парку та старому Ботанічному саду, попиляли старовинні ліхтарі виробництва кінця ХІХ – поч. ХХ ст. Це були залишки перших київських електричних ліхтарів, які встановлювало в місті з 1891 року товариство "Савіцький і Страус".КП "Київміськсвітло", яке фактично вчинило акт вандалізму і знищило серію старожитностей Києва, не коментує ситуацію. У підприємстві не хочуть говорити: на яких підставах демонтували старі ліхтарі і де вони зараз.


Поза тим, активісти здійснили рейд на склад комунального відомства і виявили там гору понівечених старовинних світильників. Зафільмувавши цю сумну картину, київський історик Семен Широчин поставив доцільне питання: «Як з цих уламків тепер можна відновити історичну спадщину?»


Поза тим, стало відомо, що у цьому році планується повна заміна ліхтарних стовпів на Голосіївському проспекті, з яких 167 мають декор з чавунного лиття. Міськсвітло стверджує, що оригінальний декор вони використовувати не зможуть через державні будівельні норми. А отже є ризики, що вже повоєнну спадщину столиці також понівечать, або викрадуть на дачу якомусь із чиновників.


«Тут необхідний максимальний фокус уваги громадськості, щоб справа знову не минула "по-тихому". – переконує історик Семен Широчин. – Обіцяли тримати громадськість у курсі. Але пам'ятаємо, що автентичні стовпи потрібні нам, а для них важливо лише, щоб там стовпи були відповідно до ДБН. Тому це питання не можна упускати. Не розслабляємося!».


Цілком доречний заклик, зважаючи на те, як хвацько київські комунальники знищили серію ліхтарів в інших парках центральної частини. На подібний комунальний вандалізм вже відреагувала громадськість та політикум, зокрема із жорсткою критикою владного свавілля виступила народний депутат «Голосу» Кіра Рудик.

(Фото та відео надано Семеном Широчиним)