12.02.2020

В Києві очікують стабільні пориви тепломереж до 2025 року

Це пов’язано зі зношеністю труб по теплотрасах міста, з яких майже тисяча кілометрів комунікацій потребують першочергової заміни. Остання перевірка стану мереж виставила місту чек на загальну вартість ремонту у 4 мільярди гривень.

Проте у КМДА кажуть, що таку кількість робіт фізично неможливо виконати за один рік чи за два. Тим паче, якщо в попередні роки оновлення тепломереж фактично не здійснювалося, а найбільші проблемні ділянки просто латали. У підсумку це приводило до катастрофічних наслідків, як сталося з поривами біля відомого ТРЦ на Антоновича.

В адміністрації міста вже розробили графік поступової заміни цієї тисячі кілометрів до 2025 року. Щорічно на ремонти даватимуть до 800 мільйонів гривень. Хоча із запланованої суми на цей рік є 311 мільйонів гривень, тобто – лише 39%. А потрібно замінити біля 150 кілометрів теплових мереж. Де брати гроші на такі ремонти – влада не каже? Відтак можна припустити нові комунальні катастрофи вже найближчим часом.

В партії «Голос» переконані, що згадані наслідки у комуналці можна відвернути, зробивши царину ЖКГ – пріоритетною та спрямувавши сюди основні бюджетні кошти. Це дозволить зреалізувати простий принцип: якісна і безпечна інфраструктура дає поштовх розвиткові міста.