17.03.2020

ВР підтримала законопроект «Голосу» про допомогу бізнесу на час карантину

17 березня Верховна Рада проголосувала за проект закону, який забезпечить підтримку бізнесу та громадянам з фінансовими зобов’язаннями під час карантину. Співавтор законопроекту – народний депутат, заступник голови фракції «Голосу» Ярослав Железняк.


Зміни до Податкового законодавства включають наступні полегшення для бізнесу:
- всі ФОПи тимчасово звільняються від сплати ЄСВ;
- тимчасово скасовуються основні штрафи за порушення податкового законодавства (крім порушень по сплаті ПДВ, акцизів та ренти);
- запроваджується тимчасовий мораторій на перевірки бізнесу;
- скасовується податок на комерційну нерухомість та землю;
- відтерміновується обов’язкове введення РРО для всіх категорій «спрощенців»;
- до 1 липня 2020 року продовжується термін подання річної декларації про доходи;
- запроваджено можливість дистанційної роботи на час карантину.


Також передбачене послаблення і для громадян – звільнення від штрафів та пені за прострочення виплат по споживчих кредитах з 1 березня по 30 квітня.


Пряма мова заступника голови фракції «Голосу» Ярослава Железняка:

Проголосували за підтримку українських підприємців на час карантину. Законопроект #3220 з тимчасовими податковими послабленнями ухвалили в цілому, 359 «За». Серед іншого, на певний час дозволяємо ФОПам не нараховувати ЄСВ, скасовуємо основні штрафи за порушення податкового законодавства, вводимо мораторій на податкові перевірки. Дякую колегам за підтримку моєї пропозиції запровадити також мораторій на неподаткові перевірки. Крім того, розуміючи ситуацію, відтермінували обов'язкове використання РРО на 3 місяці. Сподіваюся, наша спільна з колегами ініціатива дозволить бізнесу пережити епідемію та мінімізувати втрати.Пряма мова викладача Києво-Могилянської бізнес-школи з економіки Валерія Пекаря:

Я вважаю, що це гарний перший крок – парламент посилає економіці та громадянам сигнал, що бачить економічну кризу і готовий працювати над виходом з неї. Але цього замало, погоджуся: потрібні додаткові антикризові рішення, а після цього – прискорення давно назрілих реформ.