06.04.2020

Як держава може допомоги громадянам під час карантину

Під ударом карантинних заходів найперше опинилася активна частина суспільства – зайняті працею громадяни, бізнесмени, службовці критичних галузей (медики, рятувальники, поліціянти).


Народний депутат від «Голосу» Юлія Клименко озвучила ряд позицій, які повинен здійснити уряд, щоб підтримати їх в критичних час:

  1. Закріпити поняття гнучкого робочого графіку у  законодавстві без внесення змін до трудових угод.
  2. Швидко оформлювати безробіття онлайн.
  3. Запровадити мораторій на сплату відсотків по кредитах для всього бізнесу та громадян, які вимушено припинили роботу через карантин.
  4. Надати можливості брати безвідсоткові кредити по зарплатних картках для працівників підприємств, що вимушено припинили роботу у зв'язку з карантином.
  5. Надати допомогу по безробіттю підприємцям без закриття ФОП, якщо вони не здійснюють діяльності протягом карантину і 3 місяці після.
  6. Поширити послуги муніципальної няня для батьків, які працюють у критичних професіях (лікарями, поліцейськими, поштарям тощо).
  7. Сплачувати мінімальну зарплату для одного з працюючих дорослих, який залишається вдома з дітьми або літніми людьми під час карантину.

В партії «Голос» розуміють, що посилювати карантинні обмеження в країні можна, але коли суспільство та бізнес матимуть належну підтримку від держави.