24.10.2021

За ініціативою «Голосу» Київрада звернулася до Мінкульту щодо передачі костелу Святого Миколая римо-католицькій громаді, — Григорій Маленко

Костел ім. Святого Миколая у Києві, який у вересні постраждав від пожежі, можуть передати у постійне користування римо-католикам. Про це релігійна громада просила Мінкульт останні 30 років.

Київська міська рада звернулася до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо підтримки вимоги представників римо-католицької громади в передачі їй Костелу святого Миколая у Києві. Відповідний проєкт рішення, автором якого є голова фракції «Голос» у КМР Григорій Маленко, був підтриманий. За нього віддали свої голоси 83 депутати.

«У вересні цього року у Костелі святого Миколая сталася масштабна пожежа. Вогонь майже повністю знищив унікальний орган та частково пошкодив внутрішнє оздоблення і вітражі. Майже 30 років релігійна громада зверталася щодо повернення Костелу до парафії римо-католицької церкви. Сьогодні віряни змушені проводити служби просто неба. Також вони не мають доступу до підвалів костелу, де раніше проходили навчання у недільній школі», — повідомив Маленко.

Попередньо є інформація про те, що пам'ятку можуть передати римо-католицькій громаді вже навесні 2022 року після проведення відновлювальних робіт з ліквідації наслідків пожежі.